Lions Clubs International Foundation

      9 квітня 2020 року на базі КУ “Другий інклюзивно-ресурсний центр” ЖМР завдяки плідній роботі департаменту освіти та благодійного фонду “Lions Clubs International Foundation” вперше облаштовано сенсорну кімнату для дітей з особливими потребами.

     БФ “Lions Clubs International Foundation” придбано та передано обладнання на загальну суму 250 тис. грн., за що департамент освіти висловлює щиру вдячність директору фонду Валентину Кравченку.

    Сенсорна кімната – це спеціально організоване середовище, оснащене обладнанням для стимуляції систем сприйняття: нюхової, тактильної, слухової, зорової, смакової та вестибулярної. Як стимулятор на органи чуття використовують звуки, світло і колір, запахи, масажні поверхні.

    Психічний, емоційний та інтелектуальний розвиток дітей з порушенням зору та дітей з іншими складними порушеннями залежить від сенсорного розвитку. Чим більше різних сигналів отримує центральна нервова система від органів чуттів, тим більше створюється нейронних зв’язків,  що сприяє розвитку мозку дитини.

    Департамент освіти продовжуватиме співпрацю з БФ “Lions Clubs International Foundation” щодо оснащення організованих середовищ для зміцнення  психічного та фізичного здоров’я  маленьких житомирян.