Про безпеку дітей в інтернет-просторі


     24 лютого 2021 року в департаменті освіти Житомирської міської ради відбулася онлайн-нарада заступників директорів з виховної роботи закладів загальної середньої освіти за участю начальника відділу ювенальної превенції ГУНП в Житомирській області Гончарук Н.В., начальника сектору ювенальної превенції Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області Жубро В.В.
    Наразі досить актуальними є питання: безпечне освітнє середовище та формування поведінки дітей в інтернеті, підвищення рівня обізнаності батьків і вчителів щодо організації взаємодії “дитина-інтернет-мобільний зв’язок”.
   Міністерство освіти і науки України готує інформацію для батьків і вчителів щодо найбільш поширених серед підлітків та небезпечних челенджів у мережах, а також формує поради, як про це говорити з дітьми, які правила існують щодо користування інтернетом та соціальними мережами.
    У своєму виступі Гончарук Н.В. навела статистику щодо збільшення випадків суїцидальної поведінки неповнолітніх та привернула увагу на посиленні профілактичної роботи щодо попередження правопорушень, умисних самоушкоджень та інших негативних проявів в учнівському середовищі. Налагоджена тісна співпраця між відділом ювенальної превенції ГУНП в Житомирській області, сектором ювенальної превенції Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області та департаментом освіти міської ради, закладами освіти допомагає у вирішенні проблемних питань навчання та виховання дітей, захисту їх прав та інтересів.
   Жубро В.В. проінформувала про закріплення за закладами загальної середньої освіти працівників сектору ювенальної превенції Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області з метою оперативного вирішення невідкладних ситуацій в освітньому середовищі.
     Методистом науково-методичного центру департаменту освіти міської ради Шикиравою Н.М. закцентовано увагу на організації профілактичної роботи з підлітками в закладах освіти, інформаційно-просвітницькій роботі з батьківською громадськістю з питань безпеки перебування дітей в інтернет-просторі.
     Головний спеціаліст департаменту освіти міської ради Набієва Л.Б. зупинилася на питанні важливої ролі класного керівника у проведенні індивідуальної та групової роботи в умовах дистанційного навчання та підвела підсумки онлайн-наради, вказавши на те, що важливими завданнями сьогодення є створення безпечного освітнього середовища, зокрема в інтернеті, формування навичок цифрової грамотності та поведінки дітей у Всесвітній мережі.