Департамент освіти Житомира
2.77K subscribers
1.02K photos
41 videos
4 files
148 links
Найсвіжіші новини в сфері освіти Житомира, важливі повідомлення, комунікація з батьками та учнями.
Download Telegram
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
19 березня відзначає свій 93-тій день народження українська поетеса та письменниця Ліна Василівна Костенко

Своїм життям і творчістю Ліна Костенко засвідчує несхитну мужність, палку любов до України.

Вона — одна з тих митців, хто не втратив людської гідності в часи переслідувань, не йшов на компроміс з владою.

Вірш Ліни Костенко декламують завідувачки ДНЗ Житомирської громади та перша заступниця директора департаменту освіти ЖМР.
Розпочинаємо робочий тиждень з навчання, цікавих проєктів, корисних відео і не лише! 😉

📌 Для учнів 5-9 класу

За ініціативи МОН та Міністерства цифрової трансформації інтерактивна платформа для вивчення математики GIOS спільно з Українським фондом стартапів започаткувала інноваційний проєкт «PlayMath» - освітній проєкт з вивчення математики в ігровій формі для школярів 5-9 класу.

У межах проєкту всі зареєстровані учні отримають доступ до платформи GIOS та зможуть самостійно перевірити свій рівень знань за допомогою тестів, отримати рекомендації стосовно навчання. А також надолужити пропущені теми з математики та вивчити нові.

📌 Учнів 8-10 класів запрошують подати заявку на безкоштовне навчання в онлайн-школі “Агенти змін”.

Під час навчання діти зможуть отримати знання з громадянської освіти і проєктного менеджменту, знайдуть спільноту друзів та однодумців, зможуть реалізувати власну мрію-проєкт.

Дедлайн для участі — 26 березня, 23:59. Всього школа обере 60 школярів-учасників. Анкета учасника тут.

Проєкт реалізується Малою академією наук України спільно МІ "Серце в долоньках", БФ «Агенти змін» і Центр "Ейдос".

📌 Для тих, хто обирає майбутню професію

15 березня 2023 року у прямому ефірі єдиного телемарафону відбувся Всеукраїнський урок із профорієнтації за участю провідних українських роботодавців та кар’єрних радників для учнів 7-11 класів.
Радимо переглянути всім, хто ще не визначився або вагається з вибором майбутнього фаху.

📌Для вчителів презентовано посібник «Використання освітніх онлайн-матеріалів: сучасні підходи і технології Нової української школи», розроблений колективом Українського інституту розвитку освіти.

З тематики посібника заплановано серію вебінарів. Перший вебінар, присвячений критичному мисленню, можна переглянути за посиланням.

📌 Для вихователів

Як обговорити з дітьми ймовірність надзвичайної ситуації, щоб у результаті вона їх не шокувала й не травмувала? Відповіді на ці питання вихователі можуть знайти у ілюстрованій методичці з рекомендаціями для батьків «Супергерої безпеки: як підготувати дітей до можливих надзвичайних ситуацій», створеній дитячою та сімейною психологинею Світланою Ройз.

Методичку розміщено у розділі «Що ще для вихователів» на онлайн-платформі «НУМО». Вона містить корисні матеріали для дітей різного віку, а також ігрові вправи для легкого засвоєння інформації.
ДСНС України дає нове життя руху дружин юних пожежних-рятувальників 👩‍🚒

Щоб вдосконалити систему навчання дітей заходам безпеки та діям у надзвичайних ситуаціях, ДСНС запропонувала департаменту освіти та директорам ліцеїв створити дружини юних пожежних-рятувальників.

Основна мета проєкту - виховання у дітей культури безпечного життя, щоб вони знали, як запобігати виникненню пожеж та надзвичайних ситуацій, а також розуміли алгоритм дій у разі їх виникнення.

Цей проєкт існував і раніше, однак під час карантинів та ковідних обмежень його діяльність було призупинено. Наразі у Житомирі у деяких ліцеях вже діють ДЮРП, інші заклади займаються формуванням дружин.

☝️Основний акцент проєкту буде на навчанні пожежної безпеки. Водночас дітей навчатимуть надавати першу медичну допомогу, правил поводження на воді у літній та зимовий час, а також порятунку себе або інших осіб та інше.

Лекції ДЮРПівцям читатимуть у закладах освіти, а практичні заняття відбуватимуться на базі пожежних частин. Планується також проведення спортивних змагань, рятувальних квестів, тематичних вечірок, фестивалів, екскурсій, челенджів на протипожежну та рятувальну тематику та багато інших активностей. Однак їх проведення залежить від безпекової ситуації в країні.

Юними рятувальниками та рятувальницями можуть стати учні 5-11 класів.
Онлайн-лекцію про постать великого українця Івана Огієнка для учнів та вчителів ліцею №35 прочитав український науковець, письменник, професор, завідувач кафедри видавничої справи та мережевих видань Факультету журналістики і міжнародних відносин Київського національного університету культури і мистецтв Микола Тимошик.

Книги-подарунки від Миколи Тимошика були вручені здобувачам освіти на базі Житомирського фахового коледжу культури і мистецтва імені Івана Огієнка в меморіальній кімнаті митрополита Іларіона.

Іван Огієнко писав: «Великі люди з великими виробленими характерами звичайно виховуються у відповідних родинах...».
⚡️ МОН затвердило календарний план проведення НМТ у 2023 році.

Тестування відбудеться у дві сесії:

🔹основна: 5 червня – 23 червня
🔸додаткова: 11–24 липня.

Реєстрація осіб для участі в основній сесії НМТ триватиме з 3 квітня до 3 травня 2023 року.

До 7 травня 2023 року зареєстровані учасники й учасниці матимуть змогу в персональному кабінеті внести зміни (вибрати інший предмет додаткового блоку чи змінити населений пункт в Україні/ за кордоном, у якому він/вона хочуть пройти НМТ).

☝️Не пізніше ніж за десять календарних днів до початку проведення основної сесії НМТ для зареєстрованих учасників і учасниць з’явиться можливість завантажити зі своїх персональних сторінок запрошення, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ.

Інформацію про результати основної сесії НМТ за шкалою 100–200 балів буде розміщено на персональних сторінках учасників й учасниць тестування до 28 червня 2023 року, додаткової сесії – до 29 липня 2023 року.

#Все_про_НМТ
#випускникам
⚡️У закладах освіти можуть запровадити вивчення правил дорожнього руху

Відповідний законопроєкт пропонує Комітет з питань освіти, науки та інновацій у ВРУ. Його мета – підвищення безпеки дорожнього руху.

До вивчення ПДР пропонують залучати також і батьків, які своїми настановами та поведінкою мають сприяти набуття дітьми вказаної компетентності.
Чи потрібно, на вашу думку, у ліцеях вивчати правила дорожнього руху?
Anonymous Poll
92%
Так
8%
Ні
21 березня у ліцеї #1 з нагоди святкування Всесвітнього дня поезії відбувся захід «Майстерність пера - майстерність серця».

Учні та викладачі декламували авторську поезію.
У своїх віршах описують те, що болить, хвилює, захоплює, мотивує і, звичайно, про віру у незламність духу нашого народу та захисників.
Продовжуємо готуватися до НМТ!

Сьогодні поговоримо про тестування з англійської мови. До нього нам допоможе підготуватися вчитель ліцею №12 Лариса Дідук.

Англійська мова є вибірковим предметом, а зміст завдань відповідатиме чинній програмі ЗНО. Усього в блоці НМТ з англійської мови буле 32 завдання, з-поміж яких:
• 5 завдань з вибором однієї правильної відповіді
• 11 завдань на встановлення відповідності
• 16 завдань на заповнення пропусків у тексті

☝️У 2023 році блок НМТ з англійської мови не матиме завдань з аудіювання і письмової розгорнутої відповіді. Тому в учнів є час приділити увагу роботі з текстом, лексикою та граматикою. Тест буде складатися з частин «читання» та «використання мови».

За виконання завдань блоку НМТ з англійської мови можна отримати від 0 до 32 балів.

👀 Для позивного результату тестування з англійської мови за шкалою 100-200 балів вступнику необхідно буде набрати не менше 4 тестових балів.

#Все_про_НМТ
#випускникам
#НМТ_англійська_мова
НМТ з англійської. Як підготуватися?

☝️Ключове - системність
У підготовці до тестування, та і взагалі у вивченні будь-якої мови, головне - системність. Щодня приділяйте вивченню час. Це результативніше, ніж декілька годин, але один раз на тиждень.

😉 Визначте свій рівень знань
Це допоможе вам реально оцінити ситуацію, врахувати помилки, проаналізувати їх. При складанні плану підготовки ви знатимете на що звернути увагу більше - на лексику чи граматику. Для визначення рівня знань можна пройти ЗНО минулих років.

📆 Створіть власний план
Уважно перегляньте чинну програму ЗНО з англійської мови. Далі проаналізуйте свої сильні та слабкі сторони та розбийте матеріал на невеликі частини. Вивчайте покроково і будете бачити свій прогрес.

👀 Продовжуйте ретельно працювати над шкільною програмою з іноземної мови, відвідуючи онлайн або офлайн уроки, які проводять ваші вчителі, або уроки Всеукраїнської школи онлайн. А для самостійного тренування доречно використовувати:

📚 Шкільні підручники, посібники для підготовки до тестування. Радимо "Комплексне видання для підготовки до ЗНО 2023" Валігура О., Давиденко Л.

👩🏼‍💻 Тести онлайн. Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти за посиланням пропонує пройти демонстраційний варіант тесту, який за структурою, типами завдань, тривалістю їхнього виконання демонстраційний варіант аналогічний до вступного.
Також тести пропонують сайти osvita.ua, test-english.

🍋 Безплатний курс «ІЗІ ЗНО» від EdEra. Курс допоможе готуватися до тестування з серіалами та фільмами! Easy peasy lemon squeezy, як ви зрозуміли про що ми 🙃

Ще декілька корисних ресурсів для підготовки:

• Сайт British Council
• Сайт elllo - English Listening Lesson Library Online
• Сайт talkenglish
Youtube платформи iLearnUA

Така підготовка допоможе не лише якісно повторити теми з англійської мови, передбачені програмою, чи відпрацювати найбільш проблемні розділи, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.

І наостанок: врахуйте чужі помилки
Найчастіше учні у тестах з англійської мови роблять граматичні помилки. Пропустили закінчення, множину, неправильно визначили час тощо.

Водночас типові помилки можуть виникати через неуважно прочитані завдання, неправильно розрахований час, паніку, страх та втому.

Тож перед НМТ обов'язково потренуйтеся проходити тести з таймером, психологічно налаштуйтеся та гарно відпочиньте.

Бажаємо успіхів!

#Все_про_НМТ
#випускникам
#НМТ_англійська_мова
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
#поради_психолога

Війна вплинула на життя кожної української родини. На жаль, потрапила вона і в дитячі ігри.

Чи варто дозволяти дітям грати "у війну" в гаджетах або в реальному житті? На це питання відповідає практичний психолог ЖДНЗ 58 Тетяна Павлюк.

Приємного перегляду!
Ставте запитання до наших психологів! Ми обов‘язково на них відповімо у наступних випусках!