Житомирський міський ліцей №1 Житомирської міської ради  – таку назву відтепер має заклад загальної середньої освіти, який іменувався Житомирським міським ліцеєм при Житомирському державному технологічному університеті.

   На 68-й сесії Житомирської міської ради прийнято рішення про зміну назви навчального закладу, необхідність прийняття якого  пояснюється приведенням найменування закладу загальної середньої освіти  у відповідність з вимогами ст. 34 Закону України «Про повну загальну середню освіту».

   Відповідно зміни будуть  внесені  у  статут  навчального  закладу, а також у порядку, визначеному чинним законодавством України, буде здійснено державну  реєстрацію.

   Нагадаємо, що житомирський ліцей входить у сотні кращих шкіл України за підсумками ЗНО 2019 року, а також до переліку кращих 200 шкіл України.

   З  ЖДТУ ліцей мав певну освітню співпрацю та зв’язки протягом  1989 – 2008 років, а саме:  використовувалась матеріально-навчальна база, бібліотека, спортивні зали;  орендувались навчальні аудиторії;  освітні дисципліни викладали наукові працівники ЖДТУ та ЖДУ ім. Франка;  науковці  ЖДТУ були керівниками учнівських наукових робіт МАН;  укладались щорічні угоди «Про умови відбору обдарованої молоді на навчання до ЖДТУ» на пільговій основі. У зв’язку із введенням зовнішнього незалежного оцінювання у 2008 році  випускники не мають  пільг   від ЖДТУ.

«За час існування ліцей виокремився в самостійну освітню одиницю завдяки широкому спектру напрямків роботи, а саме:

 – ліцей працює за власною освітньою програмою, надає  освітні  послуги  учням   комунальних   навчальних   закладів міста  Житомира;

– спрямовує діяльність на поглиблене вивчення предметів та профільну підготовку обдарованих учнів;

– запровадив вивчення спецкурсів за вибором (30 авторських програм для них складали педагоги ліцею: вища математика, макроекономіка, основи підприємницької діяльності, ділове мовлення, країнознавство та інші)», – зазначають в департаменті освіти міської ради.