II регіональний форум «Реформа системи шкільного харчування»


      9 вересня 2021 року в Одесі проходить II регіональний форум «Реформа системи шкільного харчування».
  Учасниками форуму стали керівники ОДА і громад, профільні фахівці п’яти областей: Одеської, Полтавської, Миколаївської, Херсонської та Кіровоградської.

     Регіональний форум проводиться з ініціативи Олени Зеленської, яка привітала учасників форуму в онлайн-форматі.

    У ході одеського форуму були підняті такі теми: капітальний ремонт та переоснащення харчоблоків закладів освіти, нові стандарти і норми харчування – їх впровадження і контроль, використання сучасних технологічних процесів, підвищення кваліфікації фахівців і безпека приготування, кейтеринг, публічні закупівлі та інше.

Як зазначив міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, реформа шкільного харчування – це не стільки про їжу і меню, скільки про наше майбутнє, майбутні звички наших дітей вести здоровий спосіб життя і правильно харчуватися. Це шлях до здорової нації.

Сергій Шкарлет розповів про впровадження реформи системи шкільного харчування в областях України та відзначив високий рівень організації харчування в навчальних закладах Одеси.

«Результати, які сьогодні вже є, дійсно вражають. Хочу зазначити, що я в липні був у Одесі. Все можливо! Об’єднавши зусилля всіх відповідальних людей, все вдається. В Одесі активно впроваджується кейтеринг – охоплено 83 установ середньої освіти. Це також показує, що така організація шкільного харчування можлива. В Одесі дійсно випробували і сьогодні активно впроваджують безглютенове харчування. Це дуже важливо. Якість, доступність і безпека. Саме на цих трьох акцентах тримається вся освіта», – зазначив міністр освіти і науки України.

    Вітаючи учасників форуму, Одеський міський голова Геннадій Труханов підкреслив, що близько 6 років в Одесі держава приділяє величезну увагу створенню необхідних умов для якісного харчування школярів. На даний момент відремонтовано та оснащено новим обладнанням більше половини харчоблоків навчальних закладів міста. Для поліпшення якості харчування юних одеситів в Одесі було створено робочу групу, до складу якої увійшли педагоги, лікарі, дієтологи, ресторатори та небайдужі люди, які займаються цим питанням.

    Результатом роботи стало сучасне і корисне меню, в тому числі для дітей, які потребують безглютенове і безлактозне харчування.

  «Ми одними з перших запровадили в школах безлактозне харчування. І я пишаюся як глава міста тим, що в Одесі на минулому тижні вперше в Україні впроваджені безглютенові сніданки для учнів 1-4 класів», – зазначив Геннадій Труханов.

     В одеському форумі взяли участь: міністр освіти і науки (МОН) України Сергій Шкарлет, міністр охорони здоров’я (МОЗ) України Віктор Ляшко, керівник Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів Владислава Магалецька, голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький, Одеський міський голова Геннадій Труханов.
Захід організовано МОН спільно з Міністерством охорони здоров’я, Міністерством економіки, Державною службою з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів та ГО «Асоціація громадського харчування».