Контроль якості

 

Проект рішення “Про організацію контролю за якістю та безпекою харчування”

Додаток до рішення міської ради “Порядок відбору зразків продуктів харчування та продовольчої сировини для  експертних досліджень”

 

У ЖИТОМИРІ МОНІТОРЯТЬ ЯКІСТЬ ХАРЧУВАННЯ У ШКОЛАХ

У 2019 році у Житомирі запроваджено нова систему харчування у навчальних закладах – співфінансування гарячих сніданків за кошти міського бюджету та кошти батьків дітей.   27 грудня 2018 року виконавчим комітетом Житомирської міської ради було прийнято рішення щодо встановлення вартості харчування учнів у закладах загальної середньої освіти.

«Співфінансування за рахунок міського бюджету та  батьківські кошти – це крок, зроблений для покращення харчування наших дітей у навчальних закладах. Наразі кожен може впевнитися у тому, що у шкільних їдальнях розширили меню і поліпшили страви», – розповідає заступник міського голови Вікторія Краснопір.

Заступник міського голови спільно з департаментом освіти міської ради перевіряють, як харчують маленьких житомирян у школах. Здійснено відповідний моніторинг у ліцеї №25, гімназії №3, ЗОШ №19, 30, 32, 33.

 

Так, у ЗОШ №33, де не здійснювалась доплата батьківських коштів в 1-4 класах, наразі 180 дітей харчуються гарячими сніданками за принципом співфінансування.  Діти говорять, що страви їм до смаку.

А, в ЗОШ №30 навіть старшокласники з апетитом їдять суп та котлети, надаючи перевагу їм порівняно з буфетною продукцією.

«Усім підприємцям наголошено на важливості забезпечення якісного харчування школярів, – каже Вікторія Краснопір. –Адже від харчування залежить здоров’я і розвиток  дітей. На шкільних зборах про необхідність і користь саме гарячого харчування проінформовано  батьків» .

Підприємцям – надавачам послуг із  організації харчування у школах надано рекомендації із підвищення якості харчування.

 

Заклад освіти

 З метою забезпечення контролю за якістю та безпекою продуктів харчування та продовольчої сировини, дотриманням відповідних санітарно-гігієнічних вимог  в кожному закладі освіти створено та забезпечено роботу відповідної комісії, до складу якої включено представників від батьківської громадськості, працівників закладу освіти, депутатів, громадських діячів тощо.

Для  забезпечення прозорості та інформаційної відкритості в кожному закладі облаштовано куточок з інформацією про:

– наявність продуктів харчування та продовольчої сировини в закладі освіти;

– перелік постачальників, що забезпечують постачання продуктів харчування та продовольчої сировини в заклад освіти;

– документи, що засвідчують якість та безпеку продуктів харчування та продовольчої сировини, що постачаються в заклад освіти.

Відповідно до умов укладеного договору на постачання продуктів харчування та продовольчої сировини постачальник зобов’язаний на вимогу Замовника (заклад освіти) проводити експертні дослідження зразків продукту харчування/продовольчої сировини. Оплату експертних досліджень здійснює постачальник.

Департамент освіти

 Департамент освіти здійснює контроль за якістю та безпекою продуктів харчування та продовольчої сировини, що постачаються в заклади освіти міста:

– створено та забезпечено роботу постійно діючої комісії з контролю за якістю продуктів харчування та продовольчої сировини, до складу якої  входять спеціалісти та фахівці департаменту освіти, представник випробувальної лабораторії ДП «Житомирстандартметрологія» (наказ управління освіти від 20.09.2017р. №292 зі змінами від 26.01.2018р. №39);

– заключний договір про співпрацю на 5 років з ДП  «Житомирстандартметрологія» (від 25.березня 2015року);

–  розроблено спільно з ДП  «Житомирстандартметрологія» план роботи на 2018-2019 навчальний рік.

Результати експертних досліджень.

  У  2018 році комісією з контролю за якістю продуктів харчування та продовольчої сировини, що постачаються в заклади освіти міста, організовано та проведено ряд експертних досліджень (додається).

2018 рік

 

п/п

Назва продукту харчування / продовольчої сировини ДНЗ, ЗОШ Результати лабораторних досліджень на відповідність ТД Постачальник Примітка
1. Риба ДНЗ №15

ДНЗ №35

ДНЗ №45

НВК №11

Відповідає

Відповідає

Відповідає

Відповідає

ТОВ «Юлтис»

ПП ТК «Домінус  Трейд»

ФОп «Борисюк»

ФОп «Ярошинська»

 
2. М’ясо ДНЗ №15

ДНЗ №73

ДНЗ №43

НВК №25

Відповідає

Відповідає

Відповідає

Відповідає

ФОП «ЯкимецьВ.І.»

ФОП «Заєць»

ФОП «Заєць»

ФОП «Якимець А.В.»

 
3. Кури ДНЗ №43

НВК №11

ДНЗ №26

Відповідає

Відповідає

Відповідає

ТОВ «Юлтис»

ФОП «ЯкимецьВ.І.»

ФОП «Антонова»

 
4. Масло ДНЗ №43 Відповідає ТОВ «Акріс-Логістик»  
5. Сир твердий (сичужний)

 ДНЗ №57

 

ЦРД №41

 

Мікробіологія (не відповідає)

 

Не відповідає

ТОВ «Юлтис»

 

ФОП «Наконечний»

Претензійний лист. Попередження

 

 Договори розірвано, продукт повернуто (ЦРД №41, 55)

6. Овочі (морква, буряк,цибуля, капуста, картопля) ДНЗ №57

 

ЦРД №41

Відповідає

Відповідає

Відповідає

Відповідає

ПО ЖМЗЗБ

ФОП «Колесник»

ФОП «Наконечний»

ФОП «Черкавська»