МАГІЯ ВЕЛИКОДНЯ


Українська писанка,

Як дитяча пісенька,

Як бабусина казка,

Як матусина ласка.

   Великодня писанка – геніальний витвір народного мистецтва, подарунок-оберіг від наших пращурів, який має сакральний зміст: у таїнах переплетених ліній і символів закодовані знання, традиції і вірування наших предків, що ідентифікують нас як українців.

   На запрошення Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді та об’єднання міських публічних бібліотек  Житомирської міської ради «ЛІТера»  усі бажаючі долучитися до магії писанкарства.  

    З 17 по 22 квітня 2022 року проведено безкоштовні майстер-класи  для дітей та дорослих за адресою: вул. Київська, 36.

  Атмосферу стародавніх українських традицій відтворила майстриня народної творчості декоративних розписів, керівник гуртка «Основи дизайну» ЖМЦНТТУМ  Ірина Кумечко.   Під її керівництвом, незалежно від рівня майстерності учасників,  по завершенню майстер-класу кожен тримав у руках власне творіння – писанку-оберіг.

   На думку майстрині, писанка – це не просто сувенір чи народна мініатюра, вона несе в собі високий заряд енергетики. Тому писати її треба в доброму настрої та зі щирими побажаннями щастя, здоров’я, добробуту, і головне – МИРУ і ПЕРЕМОГИ нашій країні!