Про реєстрацію учасників зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року


ДЕПАРТАМЕНТ  ОСВІТИ  ЖИТОМИРСЬКОЇ  МІСЬКОЇ  РАДИ

Н А К А З

17 .01.2020  р.                   м. Житомир                         № 19

 

Про реєстрацію учасників зовнішнього незалежного

оцінювання  2020 року

         Відповідно до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної  загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 10 січня 2017 року № 25, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 січня 2017 року за № 118/29986, наказу Міністерства освіти і науки України від 09.07.2019 № 947 «Про підготовку до проведення в 2020 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти», вимог листа ВРЦОЯО від 17.01.2020 року № 02-35/53 «Про підготовку осіб, відповідальних за формування комплектів реєстраційних документів учнів, які складатимуть державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання в 20202 році» та з метою організованого проведення реєстрації осіб із числа випускників закладів загальної середньої освіти 2019 – 2020  навчального року для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні  у 2020 році

НАКАЗУЮ :

 1. Керівникам закладів загальної середньої освіти всіх типів та форм власності м. Житомира:
  • Забезпечити реєстрацію випускників 11-х класів 2019-2020 навчального року  за місцем їх навчання з 02.2020  року  по 24.03.2020 року. Для цього наказом по закладу  визначити із числа заступників директорів з навчально-виховної роботи відповідального за реєстрацію випускників закладу 2020 року та утворити робочу групу за участі вчителів інформатики закладу.
  • Взяти до уваги, що у 2020 році заклади загальної середньої освіти, що забезпечують повну загальну середню освіту,  є суб’єктами проведення реєстрації.
  • Забезпечити виконання таких функцій закладу загальної середньої освіти як суб’єкта проведення реєстрації:
 • надати кожному випускнику 2020 року «Інформаційні матеріали з питань порядку реєстрації осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінювання в 2020 році», що додаються;
 • надання протягом 02.2020 – 24.03.2020 року консультаційної та технічної допомоги учням, які проходитимуть у 2020 році державну підсумкову атестацію  у формі зовнішнього оцінювання та братимуть участь у зовнішньому оцінюванні з інших навчальних предметів;
 • формування та надсилання протягом 02.2020 – 27.02.2020 року до Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти реєстраційних документів випускників поточного навчального року і списки осіб, які проходитимуть державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього оцінювання.
  • Забезпечити дотримання таких вимог до процедури проведення реєстрації:
 • під керівництвом відповідальної особи у закладі сформувати із випускниками 11-х класів реєстраційні картки на кожного учня на офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти, починаючи з 03.02.2020 року;
 • після отримання пакетів реєстраційних документів від усіх випускників до 27.02.2020 року сформувати список осіб (основний пакет), які проходитимуть державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього оцінювання за формою,  що додається у Порядку  реєстрації осіб, які виявили бажання пройти зовнішнє оцінювання. Для кожного зареєстрованого абітурієнта на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти створюється ІНФОРМАЦІЙНА СТОРІНКА, доступ до якої здійснюється за номером Сертифіката та PIN-кодом, указаним у ньому;
 • зафіксувати у списку випускників факт відсутності через поважні причини ( навчання за кордоном за програмою обміну, довготривала хвороба, неможливість вчасно отримати реєстрацій документи тощо) комплекту реєстраційних документів одного або декількох випускників;
 • надати до 27.02.2020 року до Департаменту освіти Житомирської міської ради ( спеціалісту Єрмаковій О.О.)  засвідчений підписом керівника та печаткою загальноосвітнього закладу список випускників і комплекти реєстраційних документів (основний пакет) для передачі їх до ВРЦОЯО;
 • проконтролювати протягом березня – квітня 2020 року надходження до закладу від ВРЦОЯО реєстраційних повідомлень учасників ЗНО 2020 року;
 • при надходженні до закладу пакетів документів протягом березня-квітня  2020 року вручити їх кожному випускнику під особистий підпис.
 1. Головному спеціалісту департаменту освіти Єрмаковій О.О.
  • до 24  березня  2020 року щотижня  провести моніторинг стану реєстрації закладами освіти міста учасників ЗНО – 2020;
  • забезпечити координацію діяльності ВРЦОЯО та закладів загальної середньої освіти протягом усього періоду реєстрації;
  • забезпечити контроль за належним оформленням документів учнів, які складатимуть у 2020 році ДПА у формі ЗНО.
 2. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника директора департаменту  освіти Кошевич Р.Л.

Директор департаменту освіти міської ради                                                                          В.В.Арендарчук

Заступник директора департаменту освіти                                                                            Кошевич Р.Л.

Додаток

до листа Вінницького регіонального

центру оцінювання якості освіти 17.01.2020 № 02-35/53

  Інформаційні матеріали

з питань порядку реєстрації осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні в 2020 році

 Зміст

 1. Календарний план проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2020 році.
 2. Процедура реєстрації осіб, які складають державну підсумкову атестацію у формі ЗНО.
 3. Порядок перереєстрації осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні 2020 року.
 4. Відмова в реєстрації для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні 2020 року.
 5. Додатки до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти.

І. КАЛЕНДАРНИЙ ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ

зовнішнього незалежного оцінювання в 2020 році

Реєстрація для участі у ЗНО

03.02.-24.03.2020

Розміщення запрошень-перепусток

до 30 квітня

Проведення зовнішнього незалежного оцінювання

 • 21.05 – математика;
 • 26.05 – українська мова і література;
 • 28.05 – фізика;
 • 01.06 – іспанська, німецька, французька мови;
 • 02.06 – англійська мова;
 • 04.06 – історія України;
 • 09.06 – біологія;
 • 11.06 – географія;
 • 15.06 – хімія

Оголошення результатів

 • до 12.06 – математика, фізика;
 • до 20.06 – українська мова і література; історія України, іноземні мови;
 • до 24.06 – біологія, географія, хімія

 

ІІ. ПРОЦЕДУРА РЕЄСТРАЦІЇ ОСІБ, ЯКІ СКЛАДАЮТЬ державну підсумкову атестацію У ФОРМІ ЗНО

Для того, щоб зареєструватися для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (далі – зовнішнє оцінювання), потрібно виконати низку послідовних дій.

 1. Ознайомтесь із правилами прийому до вибраних вами закладів вищої освіти. Радимо уважно вивчити пропозиції закладів, заздалегідь визначитися зі спеціальностями, на які вступатимете, і з’ясувати перелік предметів, із яких необхідно подати результати зовнішнього оцінювання. Такий порядок дій допоможе вам усвідомлено вибрати навчальні предмети для проходження зовнішнього оцінювання та державної підсумкової атестації.

Також обов’язковим для ознайомлення документом є Порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 10.01.2017 № 25, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27 січня 2017 р. за № 118/29986 (далі – Порядок). У документі, зокрема, визначено коло осіб, які можуть брати участь у зовнішньому оцінюванні, їхні права й обов’язки, унормовано основні засади проведення зовнішнього оцінювання, порядок реєстрації осіб тощо.

 1. Виберіть навчальні предмети, із яких ви бажаєте пройти зовнішнє оцінювання та державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього оцінювання.

                Пам’ятайте, що загальна кількість навчальних предметів, вибраних вами для проходження зовнішнього оцінювання, не повинна перевищувати чотирьох.

                У 2020 році зовнішнє оцінювання проводитиметься з таких навчальних предметів:

 • української мови і літератури
 • історії України
 • математики
 • біології
 • географії
 • фізики
 • хімії
 • англійської мови
 • іспанської мови
 • німецької мови
 • французької мови

Звертаємо увагу, що з усіх навчальних предметів, які ви виберете, буде встановлено результат за шкалою 100–200 балів, а з предметів, із яких ви проходитимете державну підсумкову атестацію, також отримаєте оцінку за шкалою 1–12 балів.

Першим обов’язковим предметом ДПА є українська мова. Другим – математика або історія України (за вибором). Третій предмет ви обираєте самостійно із запропонованого вище переліку. Пам’ятайте, що для зарахування оцінок за державну підсумкову атестацію можна вибрати й математику, й історію України та пройти зовнішнє оцінювання з цих предметів.

 1. Підготуйте необхідні для реєстрації документи та матеріали, зокрема:

копію паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові). Звертаємо увагу, що в паспортах нового зразка (ID-картка) немає серії документа. Під час заповнення реєстраційної форми поле «серія» залишайте порожнім. У разі відсутності паспорта окремі категорії осіб можуть подати інший документ.

Якщо виникли проблеми з отриманням паспорта громадянина України, радимо для вирішення питань щодо реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні звернутися до адміністрації закладу освіти. Нагадуємо, що інформацію про механізм реєстрації учнів, які не мають паспорта, для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього оцінювання розміщено на сайті Українського центру оцінювання якості освіти в розділі «Керівникам закладів освіти», доступ до якого – за допомогою логіна та пароля, наданих закладу освіти регіональним центром оцінювання якості освіти.

 • дві однакові фотокартки для документів розміром 3 х 4 см із зображенням, що відповідає досягнутому віку (фотокартки мають бути виготовлені на білому або кольоровому фотопапері);
 • реєстраційну картку, яку можна сформувати самостійно, скориставшись спеціальним сервісом «Зареєструватися», розміщеним на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти, або звернутися за допомогою до особи, відповідальної за реєстрацію в закладі освіти, де ви навчаєтеся.

У разі необхідності також підготуйте:

 • медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання за формою первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900;
 • копію свідоцтва про зміну імені, та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу (для осіб, у документах яких є розбіжності в персональних даних);
 • копію нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих для реєстрації (для осіб, які подають документи, оформлені іноземною мовою);
 • заяву щодо надання можливості пройти зовнішнє оцінювання з певного(их) предмета(ів) під час додаткової сесії, у якій має бути вказана причина, що унеможливлює участь в основній сесії, і документ, що підтверджує цю причину (для тих, хто має на це право відповідно до розділу VI Порядку).

Увага! На копіях документів випускник має написати Згідно з оригіналом (без лапок), поставити підпис, свої ініціали та прізвище, дату засвідчення копії.

 1. Сформуйте комплект реєстраційних документів та подайте його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти, в якому ви навчаєтеся.

Після отримання від випускників реєстраційних документів заклад освіти формує список осіб, які проходитимуть державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти у формі зовнішнього оцінювання. Засвідчений підписом керівника та печаткою закладу освіти (у разі її наявності) список учнів і комплекти реєстраційних документів треба надіслати не пізніше ніж 17 березня 2020 року до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти. Дату подання визначатимуть за відтиском штемпеля відправлення на поштовому конверті.

Підтвердженням факту реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні є Сертифікат, який вам буде надіслано в індивідуальному конверті разом з реєстраційним повідомленням учасника зовнішнього оцінювання до закладу освіти, де ви навчаєтеся. Вручення індивідуальних конвертів забезпечують заклади освіти.

ІІІ. Порядок перереєстрації для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні 2020 року

Підтвердженням факту реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні є Сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання (далі – Сертифікат), який вам буде надіслано в індивідуальному конверті разом з реєстраційним повідомленням учасника зовнішнього незалежного оцінювання.

У разі потреби ви можете внести зміни до реєстраційних даних, здійснивши перереєстрацію. Перереєстрація триватиме з 03 лютого до 24 березня 2020 року після отримання вами Сертифіката.

Для перереєстрації потрібно внести зміни до реєстраційних даних за допомогою спеціального сервісу «Внести зміни», розміщеного на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Вхід до сервісу – за номером і пін-кодом Сертифіката. Вам потрібно буде оформити нову реєстраційну картку, повторно сформувати комплект реєстраційних документів, вклавши до нього отриманий раніше Сертифікат. Пакет документів треба подати до відповідного регіонального центру в той самий спосіб, у який це було здійснено під час реєстрації.

Відмова в реєстрації для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні 2020 року

Вам може бути відмовлено в реєстрації (перереєстрації) для участі в зовнішньому оцінюванні через:

 • ненадання документа(ів), що підтверджує(ють) достовірність інформації, зазначеної в реєстраційній картці;
 • надання недостовірної інформації;
 • подання реєстраційних документів особою, яка відповідно до вимог законодавства не має права на участь у зовнішньому оцінюванні;
 • відправлення реєстраційних документів після завершення встановленого строку реєстрації (особі, яка в період реєстрації не подавала реєстраційних документів) або перереєстрації;
 • неналежного оформлення документів, необхідних для реєстрації;
 • неможливості створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання відповідно до медичного висновку.

У разі прийняття рішення про відмову в реєстрації (перереєстрації) вам буде надіслано витяг із протоколу засідання регламентної комісії, у якому буде зазначена причина відмови. Якщо ви можете усунути причини, що стали підставою для прийняття такого рішення, до 24 березня 2020 року, створіть нову реєстраційну картку, скориставшись сервісом «Зареєструватися», сформуйте пакет реєстраційних документів та надішліть його на адресу відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти або передайте до закладу освіти, у якому навчаєтесь (якщо складатимете ДПА у формі ЗНО).

Особа, якій відмовлено в реєстрації (перереєстрації), має право оскаржити рішення регламентної комісії протягом чотирнадцяти календарних днів із дня завершення реєстрації, подавши апеляційну заяву до Українського центру оцінювання якості освіти.

Якщо учасник через певні причини не зможе взяти участь у зовнішньому оцінюванні, він повинен до 16 квітня 2020 року надіслати до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти раніше отриманий Сертифікат і заяву про відмову в реєстрації.

 

 Додатки до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти

Додаток 1

до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти (підпункт 1 пункту 2 розділу ІV)

ТЕХНІЧНИЙ ОПИС

реєстраційної картки

Бланк реєстраційної картки виготовляється на білому аркуші формату А4 (210 х 297 мм).

У лівій верхній частині реєстраційної картки відведено місце для наклеювання фотокартки розміром 3 x 4 см. Праворуч від фотокартки розміщується штрих-код реєстраційної картки. Під штрих-кодом – місце для службової інформації.

У правій верхній частині вказано найменування регіонального центру оцінювання якості освіти, що здійснюватиме обробку реєстраційної картки.

Нижче розміщено дві горизонтальні прямі лінії, де особа, яка реєструється для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, зазначає своє прізвище та ініціали.

У наступному рядку посередині українською мовою зазначено: «Заява».

Нижче розміщено п’ять горизонтальних прямих ліній, де особа, яка реєструється для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, заповнює відповідну заяву.

Під текстом заяви відведено місця, де особа, яка реєструється для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, проставляє дату заповнення та особистий підпис.

У наступному рядку реєстраційної картки посередині зазначено: «Реєстраційна картка № _____». Номер реєстраційної картки – десятизначне число.

В основній частині реєстраційної картки мають бути вказані:

1) особисті дані (прізвище, ім’я, по батькові; число, місяць і рік народження; тип, серія (за наявності) та номер документа, на підставі якого

здійснюється реєстрація; номери контактних телефонів (домашній, мобільний); адреса електронної пошти; адреса, за якою особі може бути надіслана офіційна кореспонденція);

2) відомості (найменування та місцезнаходження) про заклад освіти (для випускників системи середньої освіти поточного навчального року) і клас, у якому навчається (для випускників закладів загальної середньої освіти поточного навчального року), або відомості про здобуття повної загальної середньої освіти (для випускників минулих років);

3) інформація про проходження зовнішнього незалежного оцінювання (перелік навчальних предметів, з яких особа бажає пройти зовнішнє незалежне оцінювання із зазначенням (за наявності) рівня складності завдань сертифікаційної роботи; мова національної меншини, якою особа бажає отримати завдання сертифікаційної роботи зовнішнього незалежного оцінювання; інформація про населений пункт, де перебуватиме особа у дні проведення зовнішнього незалежного оцінювання (для учнів (слухачів, студентів) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які здобудуть повну загальну середню освіту в поточному навчальному році (крім зовнішнього незалежного оцінювання з навчальних предметів, з яких особі будуть зараховані результати зовнішнього незалежного оцінювання як оцінки за державну підсумкову атестацію), випускників минулих років, випускників поточного навчального року закордонних закладів освіти); назви навчальних предметів, з яких особі будуть зараховані результати зовнішнього незалежного оцінювання як оцінки за державну підсумкову атестацію);

4) інформація про необхідність створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання (у разі потреби) – номер і дата виданого органом або закладом охорони здоров’я медичного висновку про необхідність створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання.

У лівій нижній частині реєстраційної картки – дата та час формування реєстраційної картки за допомогою спеціального сервісу, розміщеного на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

У правій нижній частині реєстраційної картки відведено місце для наклеювання фотокартки розміром 3 x 4 см.

Ліворуч від фотокартки розміщується штрих-код.

Штрих-коди в реєстраційній картці за бажанням особи можуть не розміщуватися через її релігійні переконання.

 

Додаток 2

до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти

(підпункт 2 пункту 2 розділу ІV)

Кутовий штамп

закладу освіти

(у разі відсутності в закладі освіти кутового

штампа довідка оформлюється на офіційному бланку)

ДОВІДКА

Видана____________________________________________________________________

(прізвище, ім’я, по батькові)_____________________________________________________,

про те, що він (вона) здобуває повну загальну середню освіту в ____________________________

__________________________________________________________________________

(найменування закладу освіти)

та є особою, яка проживає або переселилася з (вказати потрібне):

тимчасово окупованої території (Автономна Республіка Крим,
м. Севастополь);

населеного пункту, зазначеного в Переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, наведеному в додатку 1 до розпорядження Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2014 року № 1085-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення» (у редакції розпорядження Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2015 року № 1276-р);

населеного пункту, зазначеного в Переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, наведеному в додатку 2 до розпорядження Кабінету Міністрів України від
07 листопада 2014 року № 1085-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення» (у редакції розпорядження Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2015 року № 1276-р).

Місцезнаходження закладу освіти:_________________________________________

 

Фото

М. П. (за наявності)

(печатка має частково

 накладатись на фотокартку)

Довідка видана для подання до регіонального центру оцінювання якості освіти.

 

 

Директор                           __________                                         _________________________

(підпис)                                                         (ініціали, прізвище)

 

Додаток 3

до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти

(підпункт 3 пункту 2 розділу ІV)

Кутовий штамп

закладу освіти

(у разі відсутності в закладі освіти кутового

штампа довідка оформлюється на офіційному бланку)

 

 

ДОВІДКА

 

Видана_________________________________________________________________

(прізвище, ім’я, по батькові)

_______________________________________________________________________

 

про те, що він (вона) здобуває повну загальну середню освіту в ________________

 

_______________________________________________________________________

(найменування закладу освіти)

_______________________________________________________________________

 

Місцезнаходження закладу освіти:____________________________________

 

_______________________________________________________________________

 

Очікувана дата здобуття повної загальної середньої освіти:

____________________          ____________

(місяць)                                                (рік)

 

Тип закладу освіти (вказати потрібне):

 

 

заклад професійної (професійно-технічної) освіти

заклад вищої освіти
закордонний заклад освіти

 

Довідка видана для подання до ____________________________________________

регіонального центру оцінювання якості освіти.

Директор

М. П. (за наявності)   __________                                         _______________

(підпис)                                                      (ініціали, прізвище)

{Додаток 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки № 1487 від 15.11.2017}