STEM-освіти «ROBOfirst»


На фінальному всеукраїнському фестивалі робототехніки та STEM-освіти «ROBOfirst», який 6-7 квітня відбувся в «Українському домі» у Києві, вихованці Житомирського ЦНТТУМ отримали відзнаки журі номінаціях «Найбільш креативне рішення» та «Найміцніша LEGO-модель».

Про це 8 квітня Житомир.info повідомили в міському центрі науково-технічної творчості учнівської молоді.

На фестивалі, де зареєструвалися більше 1000 учасників зі всієї України, честь Житомира представили дві команди вихованців Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді гуртків з робототехніки: «Веселі роботи» (тренер Михайло Нагалевський) та «Ультрарозум» (тренер Ігор Баранов). Одна команда «створила» місто Житомир на Місяці, а інша зробила його придатним для життя.

Підготовка тривала майже три місяці, профінансував поїздку департамент освіти Житомирської міської ради.

«Цього року тема випробування була «Вперед, на орбіту!». Командам junior (від 6 до 10 років) було запропоновано розробити проекти, які можна реалізувати на Місяці. Для виконання завдання діти не лише цікавилися інформацією в Інтренет, а й переглядали наукові фільми, відвідали з екскурсією музей космонавтики, консультувалися з науковцями. Отримавши необхідну інформацію, кожна команда розробила власний проект та втілила його за допомогою роботів з LEGO, розробивши їх дизайн та відповідно запрограмувавши», – повідомили тренери.

«Веселі роботи» запропонували побудувати на Місяці місто Житомир та повністю розробили його інфраструктуру. Команда «Ультрарозум», провівши ґрунтовні дослідження стосовно умов життя на Місяці, запропонувала спосіб забезпечення найважливіших життєвих ресурсів, а саме: видобуток кисню, забезпечення питною водою та енергоресурсами.

«Обидві команди вибороли відзнаки журі в різних номінаціях. «Веселі роботи» стали найкращими у номінації «Найбільш креативне рішення», «Ультрарозум» виборов першість за «Найміцнішу LEGO-модель», – повідомляють в ЦНТТУМ.

Команду «Веселі роботи» представляли:

  1. Сукманюк Ярослав 2 клас, 12 школа
  2. Жека Антон 2 клас, 25 ліцей
  3. Смолькін Данило , 3 клас, 28 школа
  4. Богоявленська Софія 2 клас 12 школа

Команду «Ультрарозум»:

  1. Піхуля Кирил, 2 клас, гімназія №3
  2. Саверський Даніїл, 2 клас, гімназія №3
  3. Восканян Владислав, 5 клас, ЗОШ №6
  4. Моренеь Віталій,2 клас, ЗОШ №17
  5. Корчинський Назарій, 2 клас гімназія №23
  6. Янушевич Давід, 1 клас, гімназія № 23.