У ЖИТОМИРІ УЧАСНИКИ ПРОЄКТУ ПЕРЕХОДУ НА ЕЛЕКТРОННІ ВЕРСІЇ ЖУРНАЛІВ ВІДМІЧАЮТЬ ЗНАЧНІ ПЕРЕВАГИ


    Про нову методику виставлення оцінок успішності навчання учнів йшлося на сьогоднішньому брифінгу у Житомирській міській раді.

    Нагадаємо,  що з 13 січня 2020 року у восьми школах міста, що мають  доступ до загальнонаціональної системи «E-schools.info», запустили  новий проєкт, який  зараз працює у тестовому режимі. Планується, що з 1 вересня 2020 року система почне повноцінно функціонувати в усіх загальноосвітніх закладах  міста Житомира.

    Під час зустрічі представники житомирських шкіл, учасників зазначеного  проєкту, говорили про  переваги переходу на нову систему виставлення оцінок та висловили свої побажання стосовно покращення окремих функціональних можливостей електронного журналу.

    У ході брифінгу вчитель інформатики Ліцею № 25 м. Житомира  Ірина Свірська  показала журналістам зі свого смартфону, як на прикладі  працює нововведення.

   В цілому ж відмічено значні  переваги введення  в освітній процес такого новітнього способу відображення оцінок і водночас потужного засобу  комунікації  вчителів з учнями та батьками.  Адже тепер –  між учасниками освітнього процесу  існує прямий зв’язок, і батьки  у зручний час можуть дізнатися про успішність та відвідування дитини.

     Батьки  вважають таке нововведення тільки позитивним й говорять, що, окрім оперативності інформування про оцінки  та  відвідування уроків їхніх дітей, електронний журнал певною мірою мотивує дітей до покращення  своїх досягнень. Мовляв, дитина прагне  поліпшити результати, коли бачить  на своєму смартфоні  шкалу успішності та очікувану оцінку за семестр.

   Серед переваг нововведення, відмічених педагогами, – можливість  супроводжувати домашні завдання додатковими електронними матеріалами (файлами); ведення обліку поточної успішності учнів, прогнозування результатів їх проміжної і підсумкової атестації, проведення  порівняльного  аналізу успішності з різних періодів навчання та інше.

  Заступниця міського голови Марія Місюрова  переконана, що з введенням електронного журналу  підвищиться успішність учнів та рівень освітнього процесу в нашому місті: «Як мама скажу відверто, що  не кожен день маю змогу переглядати щоденник дитини.  Оперативне інформування про оцінки  та  відвідування уроків дитини значно полегшує батьківський  контроль успішності навчання дитини»

    Вона наголосила, що висловлені під час зустрічі  побажання стосовно покращення технічного налаштування системи під час оновлення програми, будуть враховані та обговорені  з розробниками системи.

    Більш докладно про введення електронних версіїв шкільних журналів у загальноосвітні заклади Житомира можна ознайомитися за посиланням: http://zt-rada.gov.ua/?3398[0]=10129