ЯК ОСВІТНІ ЗАКЛАДИ ЖИТОМИРА ДОЛУЧАЮТЬСЯ ДО ЗАХОДІВ ІЗ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ


    У грудні 2019 року Житомирська міська рада прийняла рішення про виплату стимулювання за впровадження енергоефективних заходів в закладах бюджетної сфери.

    Велика кількість об’єктів, які отримали економію належить до галузі освіти. Внаслідок ефективної експлуатації  будівель 36 закладів освіти отримали 685 460, 70 грн.

  Відповідно до Положення про стимулювання заходів з енергоефективності кошти було спрямовано на матеріальне стимулювання працівників, які сприяли зниженню споживання енергоносіїв та послуг.

    Директор школи №19 Лариса Білоконь розповідає: «Перш за все, ми преміювали заступника директора з господарчої роботи, бо це його сфера діяльності, він був неодноразово на навчаннях, які проводила міська рада з енергетичного менеджменту, займається енергомоніторингом, регулює тепло та слідкує за споживанням енергії та води. Також ми преміювали технічний персонал та робітників, які обслуговують цю будівлю».

    Крім твердих заходів з енергоефективності надзвичайно важливим заклади відмічають комунікаційну складову та просвітницьку роботу з учнями.

    «Роз’яснювальна робота серед дітей – це найперше. Адже лише так можна досягти усвідомлення суспільством необхідності у ощадливому використання природних ресурсів», – зазначає директор Екологічного ліцею №24 Ганна Дудік.

Положення про стимулювання заходів з енергозбереження – важливий елемент системи енергоменеджменту міста, який дозволить додатково зацікавити муніципальні заклади зменшувати споживання теплової енергії та заощаджувати бюджетні кошти. 

«Після того, як ми отримали кошти за економію, в нас відбулося засідання профспілкового комітету, на якому ми розподілили премії для кожного працівника. І після цього, повірте, кожен став ще більш відповідальніше відноситися до питання економії ресурсів. Тому дане Положення – дуже правильна і корисна річ. Ми дуже вдячні всім причетним до його розробки та впровадження», – відзначає директор дошкільного навчального закладу №51 «Дзвіночок» Бас Тетяна.

Поспілкувавшись з керівниками та завгоспами шкіл та дитячих садочків можна виокреми ряд спільних заходів, які вплинули на економію ресурсів. До них можна віднести:

  • ефективне використання автоматичного регулювання тепла, що дає змогу регулювати теплоспоживання (знижувати температуру на вихідні дні, нічні години тощо);
  • утеплення фасадів, підвалів, горищ;
  • утеплення труб в підвальному приміщенні;
  • встановлення тепловідбивних екранів за радіаторами;
  • заміна вікон та дверей на енергозберігаючі;
  • промивка тепломереж.

На разі, заклади вже планують свої майбутні заходи в сфері енергозбереження, адже розуміють, що досягнувши економію можна значно поліпшити і заклад і надати своїм працівникам мотивацію продовжувати працювати та розвиватися.