ЖИТОМИРСЬКІЙ ОСВІТЯНЦІ ВРУЧИВ НАГОРОДУ ПОСОЛ ФРАНЦІЇ В УКРАЇНІ


«Житомиру, Україні і Франції пощастило мати  Вас! Проголошую Вас кавалером Ордену Академічних Пальм!» – з такими словами звернувся Надзвичайний і повноважний посол Франції в Україні Етьєн де Понсен до Олени Лисанюк, вчительки-методистки французької мови Житомирської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №20,  вручаючи нагороду Франції.

Сьогодні, 3 березня, у міській раді, житомирську освітянку відзначено  Орденом  Академічних Пальм за заслуги в  сфері освіти і науки.

Олена Лисянюк є тьютором програми «PRO FLE+», тренеркою  програми «GoCamp» та  авторкою  міжрегіонального освітнього дистанційного проєкту «Освіта без кордонів»Окрім того, освітянка  є заслуженим учителем  України, переможницею Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року-2013» в номінації «Французька мова», а також переможницею міського конкурсу-рейтингу популярності та здобутків «Гордість міста» у 2013 році.

Пан Посол особисто звернувся до  житомирської вчительки зі словами:

« Я  відкрив для себе Вас, пані Олено, з телебачення, коли в передачі  на французькому телеканалі  Ви розповідали про  житомирську школу, учнів, музей Бальзака, до створення якого Ви долучилися... Мені відомо, що спочатку Ви викладали німецьку мову, та потім почали викладати французьку, приєднавшись до команди двадцятої школи . Нам відомо, що ви вільно володієте французькою, англійською, німецькою, російською мовами. Ваше прагнення до оновлення викладацьких практик спонукало Вас до оновлення цифрових  методів в освіті  та  до розвитку  новітніх методів викладання на благо своєї школи , міста, країни…».

Сама ж пані Олена зазначає, що  не мала на меті отримати нагороду,  а лише велике бажання заохотити і спонукати колег та учнів удосконалюватися у сфері володіння французької мови. Говорить, що цю  відзнаку  розділяє зі своїми учнями та колегами, директором школи Борисом Ведмеденком  та зі своєю першою викладачкою французької мови Юлією Чубинською.

Тримаючи в руках високу нагороду, що підкреслює визнання заслуг житомирської вчительки з боку Французької держави, Олена Лисанюк  сьогодні отримує вітання від керівництва міста, колег,  друзів, та рідних.

Довідково:

Орден Академічних пальм – нагорода Франції за заслуги в освіті і науці.Академічними пальмами нині нагороджують членів викладацького співтовариства,  а також  тих, хто  не має відношення до викладання, за  значний  внесок у народну освіту, за сприяння поширенню французької культури в інших країнах. Орден Академічних пальм веде свою історію від ордена заснованого 1808 року імператором Наполеоном I для академіків і професорів Паризького Університету і деяких ліцеїв.

Програма «PRO FLE+» реалізується  Посольством Франції у співпраці з Міністерством освіти і науки України та обласними інститутами післядипломної педагогічної освіти. Програма  PRO FLE  розроблена Міжнародним центром педагогічних досліджень (CIEP) та Національним центром дистанційної освіти Франції (CNED) і працює вже у понад 60 країнах світу.

Програма  «GoCamp»  – освітня  волонтерська програма в Східній Європі, в якій волонтери з усієї планети навчають школярів іноземним мовам та відкривають світ для дітей з різних куточків України.